msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihlásenieFestival dychových hudieb

V sobotu 7. júla sa na námestí v Snine uskutočnil 2. ročník Festivalu dychových hudieb. Festival sa začal vystúpením folklórnej skupiny Hatalovčan z Hatalova a pochodom účinkujúcich cez pešiu zónu. Na čele sprievodu pochodovali mažoretky Maršálky zo Sniny a Amazonky z Humenného a za nimi dychové hudby. Za zvuku rezkých tónov prišli na námestie, kde pokračoval ďalší program.

Úvodná pieseň Najkrajšie miesto na zemi pripravila tú správnu festivalovú atmosféru. Podujatie otvoril primátor Štefan Milovčík.

Na pódiu postupne vystúpili Mestský dychový orchester Chemlon Humenné s mažoretkami Amazonkami, dychová hudba Hornád z Košíc so sninským rodákom Karolom Štofirom, dychová hudba Nováčanka, malá dychová hudba Sninčanka a Slovácká dechová hudba Sadovanka z Moravy s ľudovým rozprávačom Slávkom Kubíkom.

Na tomto ročníku festivalu s miestnou dychovkou vystúpili aj ďalší bývalí členovia „mládežníckej dychovky“.

Spestrením programu boli vystúpenia sninských mažoretiek, ale aj folklórnej skupiny Hatalovčan a ženskej speváckej skupiny Prameň z Pčoliného.

 
MDD 2018

Medzinárodný deň detí 2018 v Snine

V piatok 1. júna sa v rámci osláv Medzinárodného dňa detí uskutočnili v Snine viaceré zaujímavé podujatia.
Oslavy sa začali v dopoludňajších hodinách na štadióne MFK v Snine, kde sa konala tradičná aktivita s názvom FUNNY DAY s CVČ, ktorá patrí medzi top akcie Centra voľného času v Snine. Aj tento rok bola pripravená pre žiakov sninských základných škôl široká ponuka rôznych aktivít, pri ktorých sa žiaci zabavili i zapotili.
Horúce slnečné počasie, pestrý kultúrny program, stánky s hračkami i sladkosťami, ale aj rôzne atrakcie – takýto bol Medzinárodný deň detí na sninskom námestí, kde pokračovala druhá časť osláv, ktorá sa začala o 13. hodine vystúpeniami detí z miestnych materských škôl. Na pódiu nechýbali ani žiaci základných škôl a miestnych záujmových združení. S hodinovým programom sa predstavil i folklórny súbor Šiňava.
Zaujímavé boli i sprievodné podujatia. Deti mohli vidieť teráriá s hadmi, jašterom a ďalšími plazmi a svoju činnosť predstavila Súkromná základná umelecká škola, Česká ulica. Už tradične bolo súčasťou programu ocenenie žiakov sninských základných škôl a osemročných gymnázií za mimoriadne úspechy v mimoškolskej činnosti a za reprezentáciu školy a mesta. Títo žiaci si z rúk prednostky MsÚ Jany Rosičovej a riaditeľa Mestského kultúrneho a osvetového strediska Daniela Andráška si ďakovné listy, darčekové poukážky a malé darčeky prevzali Ivana Andrejčíková (Cirkevná spojená škola), Vladimíra Gáborová (ZŠ P. O. Hviezdoslava), Tomáš Gazda (ZŠ P. O. Hviezdoslava), Adrián Jankaj (Cirkevná spojená škola), Daniel Kadlček (ZŠ Študentská ulica), Jakub Kubalík (ZŠ Budovateľská ulica), Zuzana Kyjovská (ZŠ Komenského ulica), Tobias Savary (ZŠ Komenského ulica), Jana Špitaliková (Gymnázium), Adam Verbický (Gymnázium) a Jozef Waldhauser (ZŠ Študentská ulica) .
Záver osláv Medzinárodného dňa detí patril vystúpeniu slovenskej hudobnej skupiny Elán Tribute.

 
Podujatie v rámci osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o Snine

Historické boje o Sninu

 

Vďakabohu už 72 rokov žije naša vlasť v mieri. Všetky dovtedajšie vojny, ktoré sa odohrávali na našom území, však zanechali čiernu škvrnu v našich dejinách. Smutné obdobia v dávnej i novodobej histórii Zemplína sme si pripomenuli v sobotu 14. októbra na podujatí s názvom Historické boje o Sninu. Podujatie sa uskutočnilo v parku pri nemocnici v Snine a zúčastnili sa na ňom stovky obyvateľov i návštevníkov mesta. Otvoril ho primátor mesta Štefan Milovčík, ktorý vo svojom úvodnom príhovore vyslovil nádej a želanie, aby sa hrôzy vojny nikdy viac neopakovali.

Na úvod sa diváci preniesli do stredoveku do čias zbojníckych družín. Členovia miestnej skupiny historického šermu Vikomt predviedli fragmenty bojov zbojníka Andreja Savku s vojskom. Pokračovalo sa ukážkami z 1. svetovej vojny, tzv. Malej vojny a  podujatie ukončili verné ukážky oslobodzovacích bojov 2. svetovej vojny. Desiatky členov rozličných klubov vojenskej histórie zo Slovenska, Česka i Poľska sa návštevníkom predstavili s autentickým vojenským výstrojom a výzbrojou. Nechýbala ani ruská cárska jazdecká kavaléria, ktorú predstavovali poľskí nadšenci, či poľná nemocnica sovietskej Červenej armády s výbavou. Súčasťou ukážok však boli nielen vojaci v dobových uniformách, ale aj vojenská technika, ktorá sa počas týchto vojen používala. Mladších, ale i tých skôr narodených zaujala najmä replika nemeckého tanku  LT 38.

Okrem už spomínaných bojov mohli diváci vidieť i prácu dobrovoľných záchranárov či hasičov. Prestávky medzi jednotlivými ukážkami vyplnil kultúrny program a návštevníci mohli potešiť i svoje chuťové poháriky pri stánkoch s občerstvením. Vydarené podujatie umocnilo aj príjemné jesenné počasie, a tak všetci, ktorí prišli v sobotu do historického parku v Snine, zažili popoludnie plné zážitkov.

Poďakovanie patrí predovšetkým hlavným organizátorom, a to Mestskému kultúrnemu a osvetovému stredisku v Snine a Klubu vojenskej histórie Karpaty Snina.

 

                                                                                  Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine

            
Dni mesta Snina 2017

Program sninských Dní mesta 2017 bol pestrý
V dňoch 15. až 17. septembra sa v Snine uskutočnili oslavy Dní mesta. Trojdňové podujatie plné zábavy a športu sa začalo v piatok 15. septembra a bolo venované 700. výročiu prvej písomnej zmienky o meste.
Dni mesta Snina 2017 sa už tradične začali jarmokom, ktorý sa konal už po dvadsiaty siedmykrát. Jeho súčasťou boli stánky s občerstvením a rozličné atrakcie a sprievodné aktivity pre deti i dospelých. Koncepcia prvého dňa bola zameraná na folklórne tradície, ale aj na súčasnú modernú tvorbu.
Kultúrny program prebiehal na pódiu a najskôr sa v ňom predstavili mladí tanečníci z miestnych centier voľného času, záujmových združení a zo súkromnej základnej umeleckej školy. Divákov tiež zaujalo vystúpenie mužskej speváckej skupiny Rusínsky holosy, ale veľký úspech mala aj tanečná umelecká skupina Čarovné ostrohy, ktorá sa predstavila s choreografiou s názvom Rockom krokom.
Hlavnou hviezdou piatkových osláv bola známa slovenská hudobná skupina No Name so svojím lídrom spevákom Igorom Timkom. Členov tohto súrodeneckého zoskupenia si na námestie prišli vypočuť tisícky divákov. Pomyselnú bodku za programom prvého dňa urobila sninská kapela Nová dimenzia.
Akademický maliar Andrej Smolák v rámci podujatia na pódiu predstavil výtvarných umelcov z trinástich krajín sveta, ktorí sa zúčastnia na 24. ročníku Medzinárodného výtvarného festivalu.
Sobotňajší program sa niesol v duchu 90. výročia vzniku sninského futbalového klubu. Podujatie sa konalo na mestskom futbalovom štadióne, kde účastníkov vítala malá dychová hudba Sninčanka. Úvod patril vystúpeniu mažoretiek Flowers z Prešova a moderovala ho Irena Kurťáková, ktorá zároveň privítala vzácnych hostí. Podujatie svojou prítomnosťou poctili predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík, 1. viceprezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Richard Havrila, predseda Únie ligových klubov Ján Kozák, primátor Sniny Štefan Milovčík, súčasní i bývalí hráči a funkcionári, poslanci Mestského zastupiteľstva v Snine a ďalší pozvaní.
Súčasťou osláv bolo oceňovanie hráčov a funkcionárov, ktorí dlhodobo pôsobili a aj v súčasnosti pôsobia v klube. Atrakciou pre divákov bol priateľský futbalový zápas medzi internacionálmi Sniny a internacionálmi Slovenska. Prím na živom trávniku mal kanonier Pavol Diňa, ktorý potvrdil povesť vynikajúceho strelca, hoci svoje prvoligové časy má už dávno za sebou.
Program pokračoval športovou futbalovou exhibíciou, s ktorou sa predstavila skupina HANDS UP CREW. Chlapci s loptou priam čarovali a predviedli pútavú freestylovú show, do ktorej zapojili aj divákov.
Všetkých prítomných však potešil najmä „zlatý klinec“ osláv, a to ihrisko s umelým trávnatým povrchom s rozmermi 105 x 68 metrov hracej plochy, na ktoré okrem rozpočtu mesta finančne prispeli aj SFZ a PSK. Za všetkých hráčov a funkcionárov MFK Snina sa prihovoril jeho prezident Vladimír Drobňák. Vo svojom príhovore poďakoval najmä primátorovi Štefanovi Milovčíkovi a všetkým poslancom MsZ v Snine, ktorí podporili myšlienku vytvorenia ihriska s „umelou trávou“ a zároveň vyslovil poďakovanie predsedovi PSK a tiež zástupcom SFZ.
Záverečný deň osláv sninských Dní mesta patril obľúbeným podujatiam Človek, pes a kôň, Sninské tatarčané pirohy a Dožinkové slávnosti. Lákadlom pre návštevníkov bol aj 3. ročník Stretnutia historických vozidiel pod Vihorlatom.
Nedeľný program sa začal súbežne slávnostnou dožinkovou svätou omšou v kostole Povýšenia sv. Kríža a na „starom“ futbalovom ihrisku otvorením 13. ročníka podujatia Človek, pes a kôň. Dožinkový sprievod na čele s členmi folklórneho súboru Šiňava sa vybral na ihrisko v historickom parku, kde sa uskutočnilo oficiálne otvorenie Dožinkových slávností.
V rámci podujatia Človek, pes a kôň videli diváci vystúpenie psovodov, ukážky agility, prácu služobnej kynológie hraničnej a cudzineckej polície, vystúpenie jazdnej polície,
voltížne ukážky, airsoft, súťaže furmanov, ukážky práce remeselníkov a ešte mnoho iného.
Spoločnosť AGRIFOP, a.s. Stakčín predstavila poľnohospodársku techniku a hospodárske zvieratá, ktoré lákali najmä tých najmenších.
Ďalším tradičným sprievodným podujatím posledného dňa osláv bol 6. ročník súťaže s názvom Sninské tatarčané pirohy. Aj tento rok mali porotcovia ťažkú úlohu pri hodnotení, keďže všetky družstvá sa snažili a pirohy boli naozaj chutné. Napokon však zvíťazilo družstvo Jednoty dôchodcov Slovenska ZO Belá nad Cirochou.
Súčasťou programu bolo vystúpenie dvoch veselých škriatkov Lola a Piškóta, ktorí svojimi pesničkami a „šašovinami“ zabávali menšie aj väčšie deti.
Pre účastníkov podujatia bola pripravená tombola s hodnotnými cenami a záver nedeľného popoludnia patril Jánovi Pisančinovi alias Anderovi z Košíc, ktorý vo svojom klobúkovom „outfite rozosmial divákov typickým „vichodňarskim“ humorom a „príhodami zo života“ o Piťovi a Erži.

 
Podujatie v rámci osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o Snine

Tlačová správa

 

Dni mesta Snina 2017

 

            Rok 2017 sa v Snine nesie v znamení osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste. V rámci tohto výročia sa od začiatku roka uskutočnil celý rad masových kultúrnych, spoločenských a športových podujatí.

            V mesiaci september sú pre obyvateľov i návštevníkov mesta pripravené trojdňové oslavy Dní mesta, ktoré sa začnú v piatok 15. septembra na námestí. Prvý deň čaká na návštevníkov podujatia bohatý kultúrny program, súčasťou ktorého bude aj vystúpenie tanečnej skupiny Čarovné ostrohy. Vyvrcholením piatkových osláv bude koncert slovenskej hudobnej skupiny No Name.

            Sobotňajší program bude pokračovať na mestskom futbalovom štadióne a bude sa niesť v duchu 90. výročia vzniku sninského futbalového klubu. Súčasťou osláv bude priateľský futbalový zápas a výstava s názvom Futbal pod Sninským kameňom v priestoroch kaštieľa. V dňoch 15. a16. septembra sa v Snine uskutoční už 27. Sninský jarmok

            Záverečný deň osláv sninských Dní mesta bude patriť obľúbeným podujatiam, ako sú Človek, pes a kôň, Sninské tatarčané pirohy či Dožinkové slávnosti. Návštevníci sa môžu tešiť aj na 4. ročník  atraktívneho podujatia Stretnutie historických vozidiel pod Vihorlatom. Organizátori avizovali, že súčet rokov ich štvorkolesových miláčikov bude sedemsto, keďže aj táto akcia bude súčasťou osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste.

            Program osláv je bohatý a je na každom, čo si z neho vyberie. O jednotlivých podujatiach budeme čitateľov včas podrobnejšie informovať.

                                                                                  Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine

           

 
Podujatie v rámci osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o Snine

Festival dychových hudieb

V nedeľu 25. júna sa uskutočnilo ďalšie podujatie spojené s oslavami 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste Snina, a to Festival dychových hudieb na námestí v Snine. Festival začal pochodom cez pešiu zónu. Na čele sprievodu pochodovali mažoretky Ragtime z Košíc, k nim sa postupne pridali ďalší účinkujúci. Za zvuku rezkých tónov prišli na námestie, kde prebiehal program podujatia.

Na pódiu postupne vystúpili Dychový orchester mladých z Košíc, mestský dychový orchester Chemlon z Humenného, dychová hudba Hornád z Košíc so sninským rodákom Karolom Štofirom, malá dychová hudba Sninčanka a dychová hudba Záhorienka zo Stupavy so Sninčanom Vladom Jaškom. Na festivale sa zúčastnili všetci traja bratia Jaškovci. Sninskí rodáci boli dlhoročnými členmi dychovky, ktorá v minulosti pôsobila pri Dome pionierov a mládeže v Snine. V súčasnosti pôsobia v umeleckých telesách v Bratislave a Košiciach. Na festivale si s domácou dychovkou zahrali.

Spestrením programu boli vystúpenia sninských mažoretiek Maršálok a košických Ragtime, ale aj folklórneho speváckeho súboru Čemerňanka z Pustého Čemerného a speváckej skupiny Zornica z Humenného.

   

                                                                                              Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Strana 1 z 13