msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihláseniePodujatie v rámci osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o Snine

Tlačová správa

 

Dni mesta Snina 2017

 

            Rok 2017 sa v Snine nesie v znamení osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste. V rámci tohto výročia sa od začiatku roka uskutočnil celý rad masových kultúrnych, spoločenských a športových podujatí.

            V mesiaci september sú pre obyvateľov i návštevníkov mesta pripravené trojdňové oslavy Dní mesta, ktoré sa začnú v piatok 15. septembra na námestí. Prvý deň čaká na návštevníkov podujatia bohatý kultúrny program, súčasťou ktorého bude aj vystúpenie tanečnej skupiny Čarovné ostrohy. Vyvrcholením piatkových osláv bude koncert slovenskej hudobnej skupiny No Name.

            Sobotňajší program bude pokračovať na mestskom futbalovom štadióne a bude sa niesť v duchu 90. výročia vzniku sninského futbalového klubu. Súčasťou osláv bude priateľský futbalový zápas a výstava s názvom Futbal pod Sninským kameňom v priestoroch kaštieľa. V dňoch 15. a16. septembra sa v Snine uskutoční už 27. Sninský jarmok

            Záverečný deň osláv sninských Dní mesta bude patriť obľúbeným podujatiam, ako sú Človek, pes a kôň, Sninské tatarčané pirohy či Dožinkové slávnosti. Návštevníci sa môžu tešiť aj na 4. ročník  atraktívneho podujatia Stretnutie historických vozidiel pod Vihorlatom. Organizátori avizovali, že súčet rokov ich štvorkolesových miláčikov bude sedemsto, keďže aj táto akcia bude súčasťou osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste.

            Program osláv je bohatý a je na každom, čo si z neho vyberie. O jednotlivých podujatiach budeme čitateľov včas podrobnejšie informovať.

                                                                                  Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine