msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihlásenieMDD 2018

Medzinárodný deň detí 2018 v Snine

V piatok 1. júna sa v rámci osláv Medzinárodného dňa detí uskutočnili v Snine viaceré zaujímavé podujatia.
Oslavy sa začali v dopoludňajších hodinách na štadióne MFK v Snine, kde sa konala tradičná aktivita s názvom FUNNY DAY s CVČ, ktorá patrí medzi top akcie Centra voľného času v Snine. Aj tento rok bola pripravená pre žiakov sninských základných škôl široká ponuka rôznych aktivít, pri ktorých sa žiaci zabavili i zapotili.
Horúce slnečné počasie, pestrý kultúrny program, stánky s hračkami i sladkosťami, ale aj rôzne atrakcie – takýto bol Medzinárodný deň detí na sninskom námestí, kde pokračovala druhá časť osláv, ktorá sa začala o 13. hodine vystúpeniami detí z miestnych materských škôl. Na pódiu nechýbali ani žiaci základných škôl a miestnych záujmových združení. S hodinovým programom sa predstavil i folklórny súbor Šiňava.
Zaujímavé boli i sprievodné podujatia. Deti mohli vidieť teráriá s hadmi, jašterom a ďalšími plazmi a svoju činnosť predstavila Súkromná základná umelecká škola, Česká ulica. Už tradične bolo súčasťou programu ocenenie žiakov sninských základných škôl a osemročných gymnázií za mimoriadne úspechy v mimoškolskej činnosti a za reprezentáciu školy a mesta. Títo žiaci si z rúk prednostky MsÚ Jany Rosičovej a riaditeľa Mestského kultúrneho a osvetového strediska Daniela Andráška si ďakovné listy, darčekové poukážky a malé darčeky prevzali Ivana Andrejčíková (Cirkevná spojená škola), Vladimíra Gáborová (ZŠ P. O. Hviezdoslava), Tomáš Gazda (ZŠ P. O. Hviezdoslava), Adrián Jankaj (Cirkevná spojená škola), Daniel Kadlček (ZŠ Študentská ulica), Jakub Kubalík (ZŠ Budovateľská ulica), Zuzana Kyjovská (ZŠ Komenského ulica), Tobias Savary (ZŠ Komenského ulica), Jana Špitaliková (Gymnázium), Adam Verbický (Gymnázium) a Jozef Waldhauser (ZŠ Študentská ulica) .
Záver osláv Medzinárodného dňa detí patril vystúpeniu slovenskej hudobnej skupiny Elán Tribute.