msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihlásenieFestival dychových hudieb

V sobotu 7. júla sa na námestí v Snine uskutočnil 2. ročník Festivalu dychových hudieb. Festival sa začal vystúpením folklórnej skupiny Hatalovčan z Hatalova a pochodom účinkujúcich cez pešiu zónu. Na čele sprievodu pochodovali mažoretky Maršálky zo Sniny a Amazonky z Humenného a za nimi dychové hudby. Za zvuku rezkých tónov prišli na námestie, kde pokračoval ďalší program.

Úvodná pieseň Najkrajšie miesto na zemi pripravila tú správnu festivalovú atmosféru. Podujatie otvoril primátor Štefan Milovčík.

Na pódiu postupne vystúpili Mestský dychový orchester Chemlon Humenné s mažoretkami Amazonkami, dychová hudba Hornád z Košíc so sninským rodákom Karolom Štofirom, dychová hudba Nováčanka, malá dychová hudba Sninčanka a Slovácká dechová hudba Sadovanka z Moravy s ľudovým rozprávačom Slávkom Kubíkom.

Na tomto ročníku festivalu s miestnou dychovkou vystúpili aj ďalší bývalí členovia „mládežníckej dychovky“.

Spestrením programu boli vystúpenia sninských mažoretiek, ale aj folklórnej skupiny Hatalovčan a ženskej speváckej skupiny Prameň z Pčoliného.