msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihláseniePietny akt kladenia vencov

Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti 74. výročia oslobodenia Sniny

 

Druhá svetová vojna zasiahla región severovýchodného Slovenska v čase, kedy sa sotva stihol spamätať z hrôz tej prvej.  Dňa 25. 11. 1944 bolo oslobodené i mesto Snina.

Pri príležitosti 74. výročia oslobodenia Sniny sa v piatok 23. novembra uskutočnil Pietny akt kladenia vencov pri Pamätníku padlých v 2. svetovej vojne. Spomienková slávnosť sa začala slovenskou hymnou.

Program pokračoval básňou Na bratislavských cintorínoch v podaní Denisa Bednára, žiaka Cirkevnej spojenej školy v Snine. K prítomným sa prihovorili Michal Aľušík, predseda miestnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) a primátor mesta Štefan Milovčík. Obaja rečníci vo svojich príhovoroch vyslovili túžbu, aby sa hrôzy vojny už nikdy nezopakovali.

Padlým hrdinom prišli prejaviť úctu zamestnanci miestnej samosprávy, členovia SZPB, členovia Jednoty dôchodcov v Snine, členovia Zväzu telesne postihnutých, zamestnanci Okresného úradu v Snine a žiaci a študenti sninských škôl.

 

                                                                       Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine