msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihlásenieV roku 2019

MESIAC KNIHY

... rozpoviem vám rozprávku. Ak niekto nechce počúvať, nemusí, len nech tých druhých neruší...


... marec beží v plnom prúde...


Počúvanie príbehov, spoločné čítanie, rozprávanie, vymýšľanie vlastných príbehov, to všetko zažívame spolu s detičkami počas celého marca v sninskej knižnici.

Našou neustálou snahou je počas detských návštev knižnice vzbudiť ich záujem o knihy, rozprávky, písmenká, pretože sa nám stále viac a viac potvrdzuje, že v dnešnej dobe majú mnohí rodičia málo času na čítanie so svojimi deťmi. Veľakrát sú len pasívnymi pozorovateľmi, majú málo príležitostí porozprávať sa o rozprávke a tým rozvíjať svoju fantáziu a predstavivosť. A tak sa spoločne vydávame na dlhú cestu plnú rozprávok...6.3.2019 o 18.00 hod. v Kaštieli Snina

S Jozefom Banášom veselo o živote, písaní a cestovaní

program spestrený humorom, hudbou a spevom

 


         

 

Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc
vyhlasujú 20. ročník celoslovenského podujatia

 

 Týždeň slovenských knižníc sa uskutoční v dňoch
4. – 10. marca  2019

pod spoločným mottom:

KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH

Ambasádorom Týždňa slovenských knižníc 2019 bude Ján Gallovič,
člen Činohry Slovenského národného divadla.

 

Týždeň slovenských knižníc tradične nemení svoj základný cieľ. Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.

 

Slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční dňa 4. marca 2019 o 13. hod. v priestoroch Radnice v Levoči za účasti zástupcov MK SR, MŠVVaŠ SR, profesijných združení, ZMOS, VÚC, magistrátu mesta Levoča, zriaďovateľov knižníc, zástupcov knižníc a médií. Otvorenie bude spojené aj s tradičným odovzdaním ceny Slovenskej asociácie knižníc SAKAČIK 2018 niektorej z členských knižníc za jej aktívnu činnosť, resp. za prípravu významného podujatia alebo uskutočnenia významného činu. 

 

Týždňom slovenských knižníc štartujeme mesiac, ktorý je už tradične zameraný na knihu a čítanie.
JARNÉ PRÁZDNINY V KNIŽNICI  

Pozývame všetky prázdninujúce detičky do mestskej knižnice.

Od pondelka 18. do piatka 22. februára príďte tete knihovníčke nahlas prečítať jednu stranu z ľubovoľnej alebo obľúbenej knižky, ktorú si u nás nájdete a budete zaradení do žrebovania o zaujímavú knihu.


SÚŤAŽ PRE MATERSKÉ, ZÁKLADNÉ A STREDNÉ ŠKOLY!

Vráťme knihy do škôl: zapojte svoje deti do VIII. ročníka súťaže a podporte čítanie mladej generácie.

ZAŽI PRÍBEH Z KNIHY A VYHRAJ SUPER CENY! 

 

Milí priatelia,

ABC knihy už niekoľko rokov podporujú čítanie detí a študentov. Pomôžte nám aj Vy a zapojte svoje dieťa do súťaže Vráťme knihy do škôl. Ďalší v poradí už VIII. ročník práve začína a trvá od 21.12.2018 do 15.3.2019. Zapojiť sa je jednoduché. Stačí prečítať ľubovoľnú knihu, zaregistrovať sa na webe www.vratmeknihydoskol.sk a napísať nám svoje dojmy v rozsahu minimálne 0,5 normostrany. Nehodnotíme kvalitu zaslaných príspevkov. Naším cieľom je, aby čo najviac mladých ľudí spoznalo čaro kníh a chceme dať šancu každému, kto po knihe siahne. Veľkou motiváciou sú určite výhry, o ktoré sa aj tento rok súťaží sú to čítačky e-kníh, krásne encyklopédie a knižné balíčky! Do súťaže sa môže zapojiť aj mladšie deti, ktoré ešte nevedia čítať. Stačí, ak si s nimi prečítate rozprávku a dieťatko nakreslí obrázok, ktorý s ňou súvisí. Následne ho zaregistrujte na webe a oscanovaný obrázok naň vložte. Veríme, že spoločnými silami sa nám podarí u detí vybudovať lásku ku knihám a presvedčiť ich, že aj v časoch moderných technológií majú knihy svoje pevné miesto. Prosíme Vás preto o sprostredkovanie súťaže čo najviac deťom vo Vašom okolí. Len spoločnými silami dokážeme deti už od útleho detstva presvedčiť o hodnote a kráse kníh.